Nabízíme ubytování ve čtyřech
nově rekonstruovaných apartmánech 
v centru města Ústí nad Labem.

Apartmán (byt 2+1 větších rozměrů)
se skládá z předsíně, plně vybavené kuchyně, dvou samostatných dvoulůžkových pokojů a sociálního zařízení.

Maximální kapacita KOLEJ JINAK - LETNÍ UBYTOVÁNÍ je 16 osob.
 CENA 200 Kč / osoba / den

Letní ubytování

Ubytování pro návštěvníky Ústí nad Labem v letních měsících

Tipy na výlet v Ústí nad Labem a okolí

ZOO Ústí nad Labem

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

 

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.
Zoologická zahrada v Ústí nad Labem je umístěna v přírodním prostředí na svahu Mariánské hory. Návštěvníci zde mohou spatřit více než 1.000 zvířat v cca 200 různých druzích. Prohlédnout si zde můžete vzácné druhy, např. orangutana bornejskéholevharta mandžuského, nosorožce tuponosého, jelena bělohubého či osla somálského.
Více na kudyznudy.cz:

 

Větruše - lanovka

Výletní zámeček Větruše - nejkrásnější pohled na Ústí nad Labem

 

Zavítejte na výletní zámeček Větruše. Ve zrekonstruovaném zámečku můžete ochutnat jídla z české kuchyně, posedět uvnitř nebo na zahrádce a pokochat se výhledem na Ústí u zákusku a dobré kávy.

V areálu se nachází přírodní a zrcadlové bludiště s pokřivenými zrcadly a vyhlídková věž ležící ve výšce 227 m n. m. Zdi zámečku zdobí desítky fotografií a obrazů dokumentující historii města. Na sportovně založené zde čekají tenisové kurty s umělými lajnami, víceúčelové hřiště na volejbal, nohejbal a basketbal s umělým povrchem, stůl pro stolní tenis. Rodiny s dětmi jistě ocení dětský koutek s prolézačkami, pískovištěm a lavičkami. 

Více na kudyznudy.cz:

 

Hrad Střekov

Hrad Střekov • zřícenina umělců

Majestátný Střekov se vypíná na černé skále, čnící z hladiny Labe do výšky sto metrů. Za deštivých nocí se prý po útesu škrábe duch mladé dcery hradního pána, která se zde kdysi hlubokým skokem rozloučila se životem. Hledá přízrak svého milého, chudého podkoního, jenž byl za trest, že okusil zakázanou lásku, nechán v hradních zdech vyhladovět k smrti.

Hrad Střekov má dlouhou historii, v níž se lidové povídačky prolínají s fakty. Například v roce 1842 se na hradních zdech objevilo skutečné strašidlo.

Více na hrad-strekov.cz:

Lodní linka 901

Lodní linka 901 Ústí nad Labem – Litoměřice

Kdy: 1. duben 2017 - 29. říjen 2017

V letní sezóně se po vodě lze dopravit z Ústí nad Labem do Litoměřic a obráceně. Jezdí každou sobotu, neděli a státní svátek, až do konce října.
Historie začátku pravidelné přepravy cestujících po Labi v úseku mezi Ústím a Litoměřicemi spadá až do roku 1841. Dne 13. června toho roku zahájil pravidelné jízdy pro veřejnost kolesový parník Bohemia, který vyjížděl z Obříství od Prahy a po Labi směřoval až do Drážďan. Cesta z Ústí nad Labem do Litoměřic, tehdy ještě po řece bez plavebních stupňů, mu podle dobových záznamů trvala 3 hodiny a 15 minut.

Více na kudyznudy.cz:

Vaňovský vodopád

Vaňovský vodopád - překrásný vodopád v Českém středohoří

Vaňovský vodopád na Podlešínském potoce je jeden z nejvyšších a také nejznámějších vodopádů Českého středohoří. Návštěva tohoto 12 metrů vysokého vodopádu je mimořádně působivým zážitkem zejména v jarních měsících.

Vaňovský vodopád leží vysoko na levém okraji Labského kaňonu je největším vodopádem Českého středohoří. Vodopád se sestává ze dvou čedičových stupňů, oddělených od sebe hlubokou skalní soutěskou. Protože vzdálenost mezi těmito stupni nepřesahuje jejich výšku, bývá Vaňovský vodopád považován za jeden dvoustupňový vodopád. Celkový výškový rozdíl mezi vrchního hranou horního a spodní hranou dolního stupně činí 26 m - díky tomu pak Vaňovský vodopád náleží i k nejvyšším vodopádům České republiky.

Více na kudyznudy.cz:

Termální koupaliště Brná

Termální koupaliště v přírodním areálu Brná

V přírodním areálu u Labe v Ústí nad Labem naleznete rekreační bazén s tobogánem, dětský bazén, plavecký bazén či rekreační bazén. Oblíbené ústecké koupaliště prošlo výraznou modernizací. Město nechalo opravit sedmdesát let starý třetí bazén, který byl dosud mimo provoz.

Na málokteré koupaliště se dostanete lodí a máte šanci se vykoupat v řece, která tudy protéká. Termální koupaliště Brná u Ústí nad Labem najdete v údolí zvaném Porta Bohemica Návštěvníci Termálního koupaliště Brná se mohou těšit na prakticky nový rekreační bazén, upravené brouzdaliště, vodní atrakce, bezbariérové sociální zařízení, plochy pro odpočinek i zrekonstruovaný tobogán. Na nejmenší čeká brouzdaliště a oblíbené jsou také prolézačky a houpačky. V sousedství je hřiště na plážový volejbal. Na koupališti je možné se občerstvit u několika stánků.

Více na kudyznudy.cz:

PROVOZNÍ DOBA a CENÍK:

Varvažov

Přírodní koupaliště Varvažov - zatopený lom Oprám

 

Přírodní koupaliště Varvažov najdete při cestě z Ústí nad Labem na Telnici. Jde o bývalý zatopený lom. Nachází se zde zelení obklopená písečná pláž s pozvolným vstupem do vody.
Koupaliště ve volné přírodě v areálu bývalého zatopeného lomu se nachází směrem z Ústí nad Labem na Telnici (u silnice č 13, mezi Chlumcem a Telnicí). Nádrž je známá také pod místním jménem Oprám. Jedná se o přírodní koupaliště, kvalitu vody sleduje Krajská hygienická stanice.
Více na kudyznudy.cz:

 

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka

Mezi nejkrásnější a turisticky hojně navštěvované středoevropské cyklistické stezky patří bezesporu Labská stezka, která se táhne od samotného pramene Labe hluboko v Krkonoších přes Mělník, Litoměřice až do Ústí nad Labem. Dále podél proudu Labe cyklostezka pokračuje do Děčína a přes hranice do německých měst, jako např. Drážďany, Lipsko, Magdeburg, Hamburg. Končí v Cuxhavenu u břehů Severního moře. Tato cyklostezka je oblíbená především díky působivé přírodě, nepříliš namáhavému terénu a koneckonců i idylickému Labi.

Soustřeďme se ale na část trasy poblíž Ústí nad Labem, kde můžete navštívit mnoho nejen přírodních atrakcí či kulturních památek. Pro hladové sportovce je zde také řada možností občerstvit se v různých stravovacích zařízeních a pro unavené jezdce nabízí Ústí nad Labem i pestrou nabídku ubytovacích služeb.

Více na usti-nad-labem.cz:

Kostel Nanebevzetí panny Marie

Kostel Nanebevzetí panny Marie - "kostel se šikmou věží"

Kostel byl postaven v roce 1207. Několiktrát ho vážně poškodil požár, zejména za husitských válek.

Přestavba, kterou dostal na starost Josef Mocker, začala v 80. letech 19. století. Mocker nahradil valbovou střechu nad hlavní lodí sedlovou a rovněž u věže zrušil nízkou stříšku a opatřil věž působivější vysokou jehlanovou střechou. Celkově výraz kostela sjednotil. Po Mockerovi se vedení prací ujal Anton Weber, který upravil západní portál kostela a vytvořil malou věžičku nad presbytářem, tzv. sanktusník.

Kostel byl značně poškozen při náletech v roce 1945, kdy se jeho věž vychýlila o více než 2 metry. Proto se pro něj vžil název "kostel se šikmou věží".

Více na usti-aussig.net:

Spolchemie

Správní budova Spolchemie

V době svého dostavení byla budova nejvyšší stavbou v tehdejším Československu. Za její přeoborazy se dají považovat administrativní komplexy v severoněmeckém Hamburku. Budova je už od svého dostavení považována za jednu z ústeckých dominant. Její interiér zároveň ukrývá cenný technický poklad - jeden z posledních funkčních páternosterů v Česku. Autorem soch nad vstupem do budovy je sochař Hugo Lederer (1871 Znojmo - 1940 Berlín).

Více informací na usti-aussig.net:

Zubrnická museální železnice

Zubrnická museální železnice

Železniční muzeum v Zubrnicích se nachází v prostorách železniční stanice Zubrnice. V současnosti slouží nádraží také k jízdám muzejních vlaků z Ústí nad Labem a Velkého Března.

Na vybrané exponáty si návštěvník může sáhnout a vyzkoušet si jejich funkčnost. V kolejišti se můžete svést na ruční kolejové drezíně nebo okusit na vlastní uši letecký poplach nebo unikátní zvonkovou návěst. V kolejišti můžete spatřit unikátní kolejový jeřáb z roku 1877, výsypný vůz Talbot z roku 1931, motorovou lokomotivu T 201.901 z roku 1916 a jiná kolejová vozidla.

Více informací na usti-nad-labem.cz

Více informací na www.zubrnickazeleznice.cz